Jsme Distributorem  Solar PV  pro ČR

                   Technologie panelů 

Typ N a typ HJT  jsou dvě různé technologie solárních článků, z nichž obě lze použít k výrobě součástí solárních panelů.

Solární panel typu N je tradiční solární panel na bázi křemíku. Jeho výrobní náklady jsou nízké a jeho účinnost je relativně stabilní. Panel baterie typu N se skládá z křemíkového plátku typu p a křemíkového plátku typu n. Mezi dvěma různými křemíkovými pláty je vrstva pn struktury. Když na strukturu pn svítí světlo, bude generován proud.

Solární panel typu HJT je nový typ solárního panelu, který využívá vysoce účinnou technologii heterojunction (Heterojunction). Solární panely HJT využívají k vytvoření solárních panelů křemíkové plátky typu p a křemíkové plátky typu n, ale také přidává mezivrstvu amorfního křemíku typu p a amorfního křemíku typu n. Tato mezivrstva umožňuje panelům lépe absorbovat sluneční energii a přeměňovat ji na elektřinu.

Ve srovnání s tradičními solárními panely typu N mají solární panely HJT vyšší účinnost. Solární panely HJT jsou totiž schopny lépe absorbovat sluneční energii a přeměnit ji na elektřinu. Solární panely HJT mají navíc nižší teplotní koeficient, to znamená, že si stále dokážou udržet vysokou účinnost za podmínek vysokých teplot. Výroba solárních panelů HJT je však nákladná, vyžaduje složitější výrobní procesy a vyšší náklady na materiál.