Střídač- Jak funguje střídač FVE 

Střídač:  

přeměňuje stejnosměrný proud na střídavý, díky čemuž lze teprve použít energii z fotovoltaického systému. Monitoruje výkon solárních panelů, důležité parametry sítě a hodnoty, a zajišťuje tak vysoké výnosy a bezpečnost fotovoltaického systému.

                 

Jaký měnič na fotovoltaiku? 

Výkon měniče – měl by činit přibližně 80-95 % celkového výkonu instalovaných fotovoltaických panelů. Jmenovitý výkon měniče určuje množství výkonu, které je schopen dodávat do sítě. V domácích instalacích se nejčastěji používají měniče o výkonu 1,5 až 10 kW, ale v některých případech bude zapotřebí výkonnější zařízení

Co to je hybridní střídač? 

Hybridní" v tomto kontextu často znamená, že střídač má zabudované bateriové úložiště nebo je schopný se s ním integrovat, což umožňuje ukládat přebytečnou energii pro pozdější použití. Toto je užitečné pro dobu, kdy slunce nesvítí (např. v noci nebo za špatného počasí) a systém nemůže generovat energii. 

Co to je asymetrický střídač? 

Asymetrický střídač umí přesměrovat energii z jedné fáze do druhé. Smartmeter měří tok energie na patě domu a předává informace asymetrickému střídači, díky čemuž asymetrický střídač přesně ví kam a kolik energie má poslat. 

Jaká je spotřeba měniče? 

Výrobci měničů udávají většinou spotřebu nejnižší možnou. Pokud hovoříme o výkonové řadě 10kW, pak se průměrná spotřeba těchto invertorů pohybuje okolo 100-150W - platí to pro nízkonapěťové a vysokonapěťové typy, ale také záleží na tom, jak je měnič výkonově využíván.

Kontejner - kompletní sestava pro nabíjení baterie nebo možnost hybridního střídače až do 500KW, kontejner, klimatizace , zhášecí zařízení v kontejneru.